wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Nasz Blog2 » W jaki sposób dbać o laptopa?
Zamów przez telefon
  • WD_Black
Filtry
Producenci

W jaki sposób dbać o laptopa?

Data dodania: 19-06-2017Wyświetleń: 220 Laptop to urządzenie, które wraz z wydłużającym się okresem użytkowania, staje się nie tylko siedliskiem kurzu, ale i ogromnej ilości zbędnych danych. Aby zwiększyć jego żywotność i wydajność należy co jakiś czas wygospodarować odrobinę czasu na jego czyszczenie. Tylko w ten sposób będziemy mogli cieszyć się bezawaryjnym działaniem komputera. W jaki sposób należycie o niego dbać? O czym należy pamiętać?

alt


Odkurzanie

Laptop zaliczany jest do grupy urządzeń przenośnych. Bardzo często stawiamy go w miejscach, które  nie są do tego przeznaczone i w ten sposób narażamy maszynę na zanieczyszczenia. Należy pamiętać, że zakurzony i brudny komputer może ulec szybszemu zniszczeniu, ponieważ nagromadzający się w nim kurz prowadzi do przegrzewania znajdujących się w nim podzespołów. Jeżeli zauważymy, że nasze urządzenie głośniej pracuje, wolniej działa, a wentylator ledwo się rusza, to znak, że przyszedł czas na czyszczenie. Aby pozbyć się zanieczyszczeń, należy odwrócić maszynę do góry nogami i delikatnie nią potrząsnąć. W ten sposób znajdujące się pod przyciskami paprochy wypadną. Należy również pamiętać o regularnym przecieraniu klawiatury – najlepiej miękką i wilgotną ściereczką. Podczas czyszczenia komputer powinien być całkowicie odłączony od zasilania. Najskuteczniejszym sposobem na usunięcie zanieczyszczeń z urządzenia jest jego rozebranie i przedmuchanie podzespołów sprężonym powietrzem. Jeżeli jednak nie jesteśmy zaznajomieni z tematem, to nie powinniśmy tego robić samodzielnie. Najlepiej zabrać komputer do serwisu lub sklepu komputerowego i poprosić o pomoc kogoś doświadczonego. Należy pamiętać, że samodzielne rozkręcenie laptopa wiąże się z utratą gwarancji.
 

Porządkowanie danych

Posiadacze laptopa powinni również pamiętać o regularnym porządkowaniu danych na dysku twardym. Aby komputer działał bez zarzutu, należy go skanować, specjalnie do tego przeznaczonymi programami, minimum raz na kwartał. Takie działania wpływają pozytywnie nie tylko na poprawę wydajności urządzenia, ale też przyspieszają jego prace.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Zobacz nasze nowości

  • Baner Brother


Promocje
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
  • DPD Informacja
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl