wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Nasz Blog2 » Na co zwracać uwagę podczas poszukiwań antywirusa?
Zamów przez telefon
Filtry
Producenci

Na co zwracać uwagę podczas poszukiwań antywirusa?

Data dodania: 13-06-2017Wyświetleń: 144 Na samym początku należy zdać sobie sprawę, że nazwa „oprogramowanie antywirusowe” nie jest do końca precyzyjna, ponieważ może się pod nią kryć wiele różnych zastosowań. Ochrona przed wirusami to często mały odsetek funkcjonalności. Część programów uniemożliwia również kradzież danych, szpiegowanie oraz chroni dostęp do kont bankowych. Często zdarza się również, że dobry program antywirusowy usprawnia pracę przeglądarek internetowych i komputera w ogóle.

antywirus

 

Wersja darmowa czy płatna?

Wbrew pozorom to pytanie ma bardzo duże znaczenie. W internecie znaleźć można wiele darmowych programów antywirusowych. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że wersje nieodpłatne oferują ograniczoną ochronę lub są wydaniami wyłącznie testowymi. Jeżeli poszukujemy antywirusa do działalności komercyjnej, to w takim przypadku konieczne jest kupno odpowiednio dopasowanej, płatnej, wersji oprogramowania

Zakres ochrony

Pamiętajmy że producenci oprogramowań antywirusowych wypuszczają na rynek programy, które cechują się różnym zakresem funkcjonalności. Wybierając odpowiednie rozwiązanie należy kierować się przede wszystkim oczekiwanym poziomem ochrony oraz tym, dla jakiej grupy odbiorców program został stworzony. Wyróżnia się trzy standardowe poziomy: profesjonalny – Total Security, zaawansowany – Internet Security oraz podstawowy – Antywirus. Jeżeli nie jesteśmy pewni, które oprogramowanie sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku, to warto pokusić się o instalację bezpłatnej wersji próbnej. Przez okres jej działania możliwe będzie określenie, czy program spełnia wszystkie stawiane mu oczekiwania.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
  • Baner Brother


Promocje
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
  • DPD Informacja
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl