wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Nasz Blog2 » Jak wybrać odpowiedni powerbank?
Zamów przez telefon
Filtry
Producenci

Jak wybrać odpowiedni powerbank?

Data dodania: 04-05-2017Wyświetleń: 203 Nowoczesne urządzenia mobilne zużywają ogromną ilość energii. Nic więc dziwnego, że po intensywnej eksploatacji konieczne jest ich szybkie doładowanie. Czas, który trzeba na to przeznaczyć, jest różny i zależy głównie od pojemności baterii. O ile ładowanie nie jest problemem, w momencie, w którym jesteśmy w domu, o tyle zaczyna nim być wówczas, gdy z niego wyjdziemy. Na szczęście z pomocą przychodzi powerbank, czyli przenośny bank energii.

powerbank

Pojemność

Pojemność to główny parametr, na który powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu powerbanka. Jeżeli chcemy dokonać najlepszego zakupu, to w pierwszej kolejności należy określić nasze oczekiwania względem urządzenia. W tym przypadku chodzić będzie oczywiście o to, jak dużo dodatkowej energii będziemy potrzebowali. Jeżeli poszukujemy powerbanka, który pomoże nam w podtrzymaniu baterii przez kilkadziesiąt minut, to spokojnie wystarczy nam mała wersja z baterią do 2500 mAH. Jeżeli jednak przewidujemy, że przez kilka kolejnych dni nie będziemy mieli dostępu do elektryczności, to bardziej przydatne okażą się modele o większej pojemności np. 7500-1000 mAh. Należy również zdawać sobie sprawę, że duża pojemność idzie w parze z dużymi gabarytami powerbanka.

Liczba portów i obudowa

Przed zakupem powerbanka warto określić, co zamierzamy nim ładować. Tylko w ten sposób możliwe będzie stwierdzenie, czy bardziej przyda się nam akumulator z wyjściem 2A, którym można ładować tablety i inne urządzenia mobilne, czy 1A, który nadaje się do zasilania odtwarzaczy MP3 i telefonów. Standardowo spotkać się można z napięciem 5V przy natężeniu 1A. Droższe modele posiadają dwa porty, w tym jeden do szybkiego ładowania. Większość dostępnych na rynku urządzeń została wyposażonych w popularne porty micro-USB, dzięki czemu można za ich pomocą ładować niemalże wszystkie modele telefonów.

Obudowa

Powerbanki to urządzenia przenośne, z których można korzystać w niemal każdej sytuacji. Wybierając odpowiedni model, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jego obudowę. Dobrze, żeby materiał, z którego powerbank został wykonany, cechował się podwyższoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Na rynku znaleźć można modele wyprodukowane z aluminium lub tworzywa sztucznego. Niektóre z nich mogą być również pokryte gumą, która ma na celu amortyzowanie ewentualnych upadków.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Zobacz nasze nowości

  • Baner Brother


Promocje
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
  • DPD Informacja
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl