wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Nasz Blog2 » Jak wybrać myszkę do komputera?
Zamów przez telefon
Filtry
Producenci

Jak wybrać myszkę do komputera?

Data dodania: 17-06-2017Wyświetleń: 161 Mysz to integralna część zestawu komputerowego. Od wielu lat jest ona podstawowym urządzeniem, za pomocą którego, możemy wchodzić w interakcje się z systemem operacyjnym. Na współczesnym rynku znaleźć można wiele jej modeli. Zakup myszki powinien być skrupulatnie przemyślany. Tylko w ten sposób będziemy mieli pewność, że urządzenie będzie idealnie dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. Czytaj dalej ›

alt
 


Mysz laserowa czy optyczna?

Na początku warto zaznaczyć, że obie technologie są do siebie bardzo zbliżone, ponieważ wykorzystują skoncentrowaną wiązkę światła, która odbijając się, wysyła do komputera informacje o położeniu myszki.  Gracze chętniej wybierają technologię laserową, ponieważ pozwala ona na osiągnięcie wyjątkowo precyzyjnej interakcji. Największą zaletą technologii optycznej jest jej cena. Nawet jeżeli wziąć pod uwagę myszy gamingowe, to zbliżone do siebie modele, które różnią się pomiędzy sobą jedynie sensorem, są o wiele tańsze od gamingowych myszy laserowych. Jeżeli chcielibyśmy, aby nasze urządzenie pracowało na większości powierzchni, to zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie kupno myszy wyposażonej w sensor laserowy.


Bezprzewodowa czy z ogonkiem?

Do głównych zalet myszy bezprzewodowych zaliczyć należy przede wszystkim wygodę oraz możliwość korzystania z komputera, nawet wtedy, kiedy jesteśmy od niego oddaleni. Na rynku znaleźć można myszki bezprzewodowe wyposażone w łączność radiową lub myszki Bluetooth. Urządzenia typu Bluetooth spotykane są stosunkowo rzadko i dotyczą modeli z wyższej półki. Jeżeli zdecydujemy się na kupno myszy bezprzewodowej, to musimy liczyć się z koniecznością ładowania lub wymiany znajdującej się w niej baterii.


Kształt

Myszki, oczywiście w dużym uproszczeniu, dzielą się na profilowane i symetryczne. Podczas poszukiwań idealnego modelu kluczową rolę będą odgrywały indywidualne preferencje kupującego. Jeżeli spędzamy przed komputerem długie godziny, to najlepszym rozwiązaniem będzie wybór myszki profilowanej. Odpowiedni kształt urządzenia sprawia, że dłoń mniej się nadwyręża, przez co czujemy się o wiele bardziej komfortowo. Myszki symetryczne sprawdzą się najlepiej w przypadku osób, które nie pracują przy komputerze – wtedy ergonomia budowy nie ma aż tak wielkiego znaczenia.


Rozmiar

Jeżeli każdego dnia spędzamy wiele godzin przy komputerze, to ważnym kryterium podczas wyboru myszki będzie rozmiar.  Im większy model, tym większy komfort użytkowania. Oczywiście dużo zależy również od osobistych preferencji. Pamiętajmy, że nie wszyscy operują myszą w ten sam sposób.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
  • Baner Brother


Promocje
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
  • DPD Informacja
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl