wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Nasz Blog2 » Jak dbać o baterię w notebooku?
Zamów przez telefon
  • WD_Black
Filtry
Producenci

Jak dbać o baterię w notebooku?

Data dodania: 30-05-2017Wyświetleń: 184 Podczas codziennego użytkowania laptopa często zapominamy o właściwej eksploatacji baterii. Co prawda nie ma akumulatorów, które będą działały wiecznie, ale dzięki przestrzeganiu kilku prostych zasad możliwe jest skuteczne wydłużenie ich życia. O czym należy pamiętać i czego się wystrzegać?

bateria

Unikaj krótkiego ładowania

Należy pamiętać, że każda bateria posiada ściśle określoną przez producenta ilość cykli ładowania. Ich wyczerpanie wiąże się ze stopniową utratą zdolności magazynowania energii, co w konsekwencji prowadzi do całkowitego wyczerpania akumulatora. Aby zapewnić baterii jak najdłuższą żywotność, należy podłączać ją do ładowania dopiero wówczas, gdy system pokaże około 50-60% zużycie. Warto również zdawać sobie sprawę, że częste rozładowywanie akumulatora prowadzi do szybszego wyczerpania cykli, co z kolei skutkuje nieodwracalnym uszkodzeniem baterii.

Nie wyjmuj baterii

Bateria znalazła się w komputerze po to, żeby z niej korzystać. Nieustanne wyjmowanie z urządzenia wcale nie wydłuży jej kondycji. Wręcz przeciwnie – istnieje duże ryzyko, że po pewnym czasie nie używania, akumulator straci zdolność ładowania oraz przechowywania energii.

Staraj się nie dopuszczać do całkowitego rozładowania akumulatora

Baterie litowo-polimerowe oraz baterie litowo-jonowe są wyjątkowo wrażliwe na kompletne rozładownie. Należy pamiętać, że częste wyładowania akumulatora mogą doprowadzić do jego całkowitego uszkodzenia.

Zapewnij swojemu urządzeniu odpowiednią temperaturę pracy

Wbrew pozorom temperatura to bardzo ważny czynnik, który wpływa na długość życia naszego akumulatora. Aby zapobiec przegrzewaniu się procesora, należy, raz na jakiś czas, przeczyścić system odprowadzania ciepła. Można tego dokonać, na przykład przy użyciu sprężonego powierza. Warto również pamiętać,  że laptopa nie powinno się stawiać na miękkich powierzchniach, ponieważ mogą one zasłonić otwory służące do odprowadzania ciepła z urządzenia.

Zwróć uwagę na ładowarkę

Zasilacz to niezwykle ważny element wpływający bezpośrednio na żywotność baterii. Idealna ładowarka to taka, która cechuje się minimalnymi wahaniami napięcia. Trzeba wiedzieć, że nierówne ładowanie przyczynia się w znacznym stopniu do skrócenia przydatności akumulatora. Jeżeli chcemy temu zapobiec, to powinniśmy korzystać z oryginalnego sprzętu, który zazwyczaj dołączany jest do laptopa. Jeżeli jednak ulegnie on uszkodzeniu, to najlepszym rozwiązaniem będzie kupno modelu cechującego się takimi samymi parametrami.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Zobacz nasze nowości

  • Baner Brother


Promocje
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
  • DPD Informacja
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl